UNIVERSAL YOUTH CUP – TORNEO INTERNAZIONALE “IL FORTINO”

by zocipro

Спорт Талент во насока на неговата основна идеа преку промоција на нашиот спортски талент, во случајов фудбалскиот, на наше огромно задоволство уште пред месец дена оствари официјална соработка со уште една спортска италијанска агенција преку која оваа година ексклузивно Ви ги претставуваме нивните неколку турнири каде учество земаат најдобрите европски екипи како: Милан, Јувентус, Челзи, ПСЖ, Бенфика, Торино, Зенит, Фиорентина, Емполи, Глазгов Р., Сасуоло итн.

Турнирите се однесуваат на генерација

-2005 година, Алпе Алпуане, одржување 25-28 март 2016

-2001-02 година, Ил Фортино, одржување 22-25 април 2016

На овој начин сите наши фудбалски клубови имаат можност да се претстават директно во Италија на еден од овие турнири преку пријава која ќе Ви овозможи Спорт Талент.

Пријавувањето е во тек, местата за овој тип на турнири се ограничени и затоа е пожелно заинтересираните екипи се изјаснат во најбрз можен рок.

Повеќе информации на емаил: sporttalentbitola@gmail.com

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Pin It on Pinterest

Share This

Share This

Share this post with your friends!

Share This

Share this post with your friends!