Повик за Il Fortino

by zocipro

Спорт Талент ги повикува сите заинтересирани тимови како и посебно играчи родени 2001, 2002 и 2003 година кои сакаат да се приклучат на веќе пријавените и избрани играчи за овој реномиран европски турнир во Италија.

Имено, се работи за турнир кој се одржува неколку години традиционално во Версиља – Тоскана, односно Форте Дел Марми каде се одвива турнирот. На турнирот секоја година учествуваат официјални состави на најпознатите европски и светски екипи како Милан, Интер, Јувентус, ПСЖ, Зенит, Торино, Ајакс, Евертон, Емполи итн.

Оваа година веќе потврдени учесници се и Црвена Ѕвезда, Локомотив Москва, Евертон, Квинс Парк Ренџерс, Емполи, Сампдорија, а се очекуваат уште неколку врвни екипи да го верификуваат учеството.

Нашиот тим би одиграл минимум 7 натпревари, сместувањето ќе биде реализирано во хотели во оваа позната туристичка област. Одлична можност да секој наш играч се покаже во свое максимално светло особено со оглед на темпото во кое ќе се одигруваат натпреварите, каде полувремето би било 2 по 25 минути на цел регуларен фудбалски терен.

Сите заинтересирани тимови и особено играчи кои сакаат да се приклучат на единствениот македонски комбиниран тим кој ќе учестува да се пријават на следниот емаил:

sporttalentbitola@gmail.com

или +389 75 339 519

 

Спортски Поздрав,

СПОРТ ТАЛЕНТ

 

 

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Pin It on Pinterest

Share This

Share This

Share this post with your friends!

Share This

Share this post with your friends!